اسکانیا سری S کامیون سال 2017

منشتر شده در تاریخ : آذر 4ام, 1397 | موضوع : بلاگ

امسال اسکانیا سری S توانست عنوان کامیون سال 2017 را کسب نماید. این جایزهٔ معتبر در طول نمایشگاه هانوفر آلمان به رئیس و مدیرعامل شرکت اسکانیا آقای «Henrik Henriksson» اهدا شد. اسکانیا سری S در رقابتی سخت موفق شد با کسب 149 رأی بر کامیون‌های ایوکو استرالیس XP-NP که به‌تازگی معرفی شده است و مرسدس بنز آکتروس Heavy Duty مجهز به جدیدترین نسل پیشرانهٔ OM471 پیروز شود. استرالیس و آکتروس نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

طبق قوانین ITOY، جایزهٔ سالانهٔ کامیون سال به کامیونی تعلق می‌گیرد که طی 12 ماه گذشته به بازار عرضه شده و بیشترین کمک را به افزایش بهره‌وری جاده‌ای کرده باشد. همچنین این انتخاب بر اساس معیارهای مهمی ازجمله نوآوری‌های تکنولوژیک، راحتی، ایمنی، قابلیت‌های رانندگی، مصرف سوخت و آثار زیست‌محیطی انجام می‌گیرد. سال گذشته ایوکو استرالیس و سال 2015 رنو سری T به‌عنوان کامیون سال انتخاب شدند.

اسکانیا به‌عنوان بخشی از گروه معظم فولکس‌واگن چندی پیش در سال 2016 نسل جدید کامیون‌ها و کِشنده‌های خود را معرفی کرد. در این نسل سری جدید S به کامیون‌های اسکانیا اضافه شده است که بالاتر از سری R که تا پیش‌ازاین پرچم‌دار اسکانیا محسوب می‌شد قرار گرفته است. نسل جدید کامیون‌های اسکانیا بر اساس ویژگی‌های مثبت و نقاط قوت نسل قبلی آن ساخته شده و در بخش‌های حساسی چون آئرودینامیک، راحتی و ارگونومی، قابلیت‌های رانندگی، عملکرد قوای محرکه، ایمنی و خدمات پس از فروش بهبودهای قابل‌توجهی را تجربه کرده است.

در میان جدیدترین نوآوری‌های قوای محرکهٔ اسکانیا، امسال هیئت‌داوران زمان تعویض دنده کوتاه‌تر و سریع‌تر گیربکس اتوماتیک Opticruise اسکانیا را تحسین کردند. همچنین عملکرد جدیدترین پیشرانهٔ شش سیلندر خطی 13 لیتری اسکانیا که 500 اسب بخار قدرت تولید می‌کند نیز بسیار موردتوجه قرار گرفت چراکه بهره‌وری و مصرف سوخت این موتور بهبود چشمگیری نسبت به قبل داشته است. یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی سری جدید کامیون‌های اسکانیا این است که تمام پیشرانه‌های یورو 6 این شرکت در نسل جدید می‌توانند با زیست سوخت یا سوخت‌های گیاهی هم کار کنند که منجر به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای تا 90 درصد می‌شود.

کابین جدید اسکانیا نیز به لطف موقعیت جدید قرارگیری راننده که به شیشهٔ جلو نزدیک‌تر شده است، موجب بهبود در دید راننده گردیده است. همچنین، سطح شیشهٔ جلو بزرگ‌تر شده و صفحه آمپر پایین‌تر قرار گرفته است. علاوه بر این، در بالاترین نسخهٔ کابین سری S اسکانیا، کف کابین کاملاً تخت است که این امر یک تجربهٔ رانندگی واقعاً مشابه خودروهای سواری را ارائه می‌کند. این ویژگی در طول آزمون میدانی اخیر روزنامه‌نگاران که در سوئد با کامیون‌های جدید اسکانیا انجام گرفت، ثابت شد.

منبع: https://www.pedal.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *